KONST / Litografier / Färglitografi 11142352
*
nr 1114 2352
Louis Toffoli
(1907-1999), Frankrike
Färglitografi, Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, motivet: 59x46
Louis Toffoli, fransk bildkonstnär född 1907, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 18:44:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 11:38:56
1
100 kr
12/6 09:06:29
2
150 kr
12/6 10:04:43
1
200 kr
12/6 15:56:35
3
250 kr
12/6 17:05:01
1
300 kr
12/6 18:28:32
4
350 kr
12/6 18:30:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad louis toffoli mor med barn
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Louis Toffoli
Louis Toffoli, fransk bildkonstnär född 1907, död 1999.
nr 1114 2352
Louis Toffoli
(1907-1999), Frankrike
Färglitografi, Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, motivet: 59x46
Louis Toffoli, fransk bildkonstnär född 1907, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 11:38:56 | 1 | 100 kr |
12/6 09:06:29 | 2 | 150 kr |
12/6 10:04:43 | 1 | 200 kr |
12/6 15:56:35 | 3 | 250 kr |
12/6 17:05:01 | 1 | 300 kr |
12/6 18:28:32 | 4 | 350 kr |
12/6 18:30:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad louis toffoli mor med barn
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01